Európsky Blog-katalóg & články zdarma o športe, turistike, cestovaní, voľnom čase, atrakciách, ekológii, zdravom  životnom štýle & zdraví v troch jazykoch:
 Slovensky  English Deutsch
Európa Afrika Ázia Severná Amerika Južná Amerika Austrália & Oceánia.
Turistika
Vaša pozícia: Home » Európa » Turistika 01 » Turistika 02  » Turistika 03 » Turistika 04 » Turistika 05 » Turistika 06

Hľadanie v Blogu-Cdfoto.net & webkatalógu Cdfoto.net:
 

Kategória: Turistika
 Táto kategória obsahuje články o cestovnom ruchu, turistike a cestovaní či už na rekreáciu, dovolenku alebo obchodné účely, vrátane stravovania, ubytovania a nakupovanie ako aj služieb pre turistov v Európe.
Publikovať článok v tejto kategórii

Sponzorované odkazy:

 

Publikovať  zdarma článok v tejto kategérii

Vaše meno (prezývka) a národnosť:

Vaša E-mailová adresa (nebude publikovaná):


Už ste navštívili web-katalóg www.cdfoto.net a zmienili ste sa o ňom na Vašom blogu alebo na Vašej webstránke?
                      
Ak áno, uveďte link tu:                      
 
Akceptujem pravidlá
Nevhodné vymazať!

Článok:


Ak máte akékoľvek problémy s odoslaním formuláru, môžete zaslať článok aj na e-mailovú adreesu blog.cdfotonet@gmail.com
Články
 Prečo sú Vysoké Tatry uprostred leta poloprázdne? Článok Code-číslo: Turist_Eu-Sk-01 21.7.2012


Zakopané 21.7.2012, čas 16:30, slabý dážď, teplota 11°C

Prečo sú Vysoké Tatry uprostred leta poloprázdne? Áno, sú, ale iba na slovenskej strane Tatier. Návšteva poľskej strany Tatier ma presvedčila o opaku. Počas letnej rodinnej dovolenky v Poprade sme si 21.7.2012 poobede urobili krátky výlet do poľského tatranského mestečka Zakopané. Cesta bola o čosi dlhšia ako z Bratislavy do Trnavy, trvala však viac ako 1 hodinu, lebo sme mali veľa zákrut, serpentín, stúpaní, klesaní a  viaceré obce. Takmer celou cestou pršalo alebo mrholilo a v aute sme si museli aj prikúriť, keďže vonku bolo okolo 10°C a rosili sa nám okná. Očakávali sme, že v sobotu neskoro poobe-de nájdeme vyľudnené mesto, podobne ako v Poprade. Boli sme však prekvapení a aj trochu zaskočení, keď sme uvideli mestečko plné života a turistov. Všade boli otvorené obchody a stánky, v reštauráciách, pizzeriách, kaviarňach a cukrárňach bolo plno hostí. Napriek sychravému počasiu bola obsluha k zákazníkom milá a zdvorilá. Pozreli sme si "Dom hore nohami", prešli pešiu zónu, synovi sme kúpili magnetku s motívom poľských Tatier, sebe som kúpil 5 párov bavlnených ponožiek za 3 Eurá a s pozitívnymi dojmami sme sa vydali na spiatočnú cestu do Popradu. Cestou späť som si položil otázku, prečo je v Zakopanom živší cestovný ruch ako v Poprade? Odpoveď som však nenašiel a doteraz ju nepoznám. Pozná ju niekto? Alebo sa mi to iba zdalo? A štatistiky povedia niečo iné...? (PN)
 Napíš komentár.

 

 

|<< <<Späť  1 2 3 ... >>Ďalej >>|